بروجرد قهرمان مسابقات چند جانبه کشتی آزاد نوجوانان
بروجرد قهرمان مسابقات چند جانبه کشتی آزاد نوجوانان ()
روز جمعه ۱۳۹۷/۹/۱۶ یکدوره مسابقات چندجانبه کشتی آزاد در رده نوجوانان با حضور تیم های: بروجرد(دو تیم) ، کرمانشاه(دو تی
بازدید مدیرکل محترم ورزش و جوانان لرستان از پروژه های مسکن مهر،پایگاه قهرمانی اسپهبدان و سالن زورخانه وحدت بروجرد
بازدید مدیرکل محترم ورزش و جوانان لرستان از پروژه های مسکن مهر،پایگاه قهرمانی اسپهبدان و سالن زورخانه وحدت بروجرد ()
در حاشیه سفر مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان لرستان و هیئت همراه به بروجرد در روز سه شنبه سیزدهم آبان ماه 97 علی یاور عز
مدیرکل ورزش و جوانان لرستان خبرداد: مجموعه شهرورزش به همت بخش خصوصی راه اندازی می شود
مدیرکل ورزش و جوانان لرستان خبرداد: مجموعه شهرورزش به همت بخش خصوصی راه اندازی می شود ()
علی یاور عزیزپور در بازدید از پروژه های ورزشی عمرانی بروجرد از ایجاد مجموعه شهرورزش به همت بخش خصوصی خبرداد.
نشست هم اندیشی و راه کارها در خصوص توسعه ورزش شهرستان و پیگیری در جهت رفع کمبود امکانات ورزشی با حضور مدیرکل محترم ورزش و جوانان لرستان و هیئت همراه با روسای هیئت های ورزشی سه شنبه ۱۳۹۷/۹/۱۳
موفقیت ورزشکار بروجردی در مسابقات قهرمانی اسکیت غرب کشور
موفقیت ورزشکار بروجردی در مسابقات قهرمانی اسکیت غرب کشور ()
حسین محمدی بازیکن خوش آتیه اسکیت بروجرد در مسابقات قهرمانی اسکیت غرب کشور که به میز بانی استان مرکزی در شهر اراک برگزار
پیروزی تیم فوتبال وحدت بروجرد در لیگ برتر جوانان کشور
پیروزی تیم فوتبال وحدت بروجرد در لیگ برتر جوانان کشور ()
از سری مسابقات لیگ برتر فوتبال جوانان کشور روز جمعه هجدهم آبان ماه 97 دو تیم وحدت بروجرد و نفت امیدیه در ورزشگاه شهید علی
برگزاری مسابقات کشتی آزاد نوجوانان انتخابی شهر
برگزاری مسابقات کشتی آزاد نوجوانان انتخابی شهر ()
روز جمعه ۹۷/۸/۱۸ مسابقات کشتی آزاد نوجوانان انتخابی شهر در سالن خانه کشتی قهرمان پیمان یاراحمدی بروجرد برگزار گردید ک
مراسم استقبال از رضا بیرانوند قهرمان وزنه برداری جهان
صدور مجوز بهره برداری از استخر و باشگاه ها و فضاهای ورزشی و نظارت بر آنها
صدور مجوز بهره برداری از استخر و باشگاه ها و فضاهای ورزشی و نظارت بر آنها ()
صدور مجوز بهره برداری از استخر و باشگاه ها و فضاهای ورزشی و نظارت بر آنها
نظارت بر دوره های آموزشی و ارتقاء ورزشی
نظارت بر دوره های آموزشی و ارتقاء ورزشی ()
نظارت بر دوره های آموزشی و ارتقاء ورزشی شرح خدمت فدراسیون های ورزشی ط

26 مهرماه روز تربیت بدنی و ورزش گرامی باد.
روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان بروجرد
تاریخ ایجاد:1397/07/23,11:18| نویسنده:پویا مرآت|

(( از اول هفته بعد پیاده روی را آغاز خواهم کرد،من واقعا دوست دارم ورزش کنم اما کلاس ورزشی خوبی پیدا نمی کنم...))
بسیاری از ما با گفتن این سخنان و امروز و فردا کردن،ورزش کردن را به تعویق می اندازیم اما دیر یا زود بی تحرکی برای ما مشکل ساز خواهد شد.حتی اگر هیچ عامل خطرزای دیگری در ما وجود نداشته باشد،بی تحرکی به میزان بسیار زیادی نه تنها احتمال ابتلا به سرطان را در ما افزایش خواهد داد بلکه این موضوع در دیگر بیماری ها همچون بیماری های فلبی عروقی،فشار خون بالا،دیابت و اضافه وزن نیز صادق است.بی تحرکی نتیجه ای جز نیاز بیشتر به دارو،بستری در بیمارستان و البته ملاقات بیشتر با پزشک نخواهد داشت.با وجود تمامی خطراتی که بیان شد،بیشتر مردم کشورمان کمتر از میزان مورد نیاز ورزش می کنند.با توجه به آمار منتشر شده 35 درصد افراد 15 الی 64 ساله کشور در اوقات فراغت خویش به هیچ وجه فعالیت فیزیکی انجام نمی دهند.خوشبختانه تحقیقات نشان داده است که سی دقیقه فعالیت ورزشی متوسط (طوری که تنفس و ضربان قلب افزایش یابد اما بتوانید با همراه خود صحبت کنید) در بیشتر روزهای هفته و ترجیحاً هفت روز هفته می تواند باعث حفظ سلامتی بدن و کاهش خطر ابتلا به سرطان شود.در عین حال تحرک متناسب با شرایط و وضعیت بیماران در بهبود وضعیت روحی و افزایش مقاومت بدنی این بیماران مؤثر است.همچنین به افزایش طول عمر این بیماران کمک خواهد کرد.
تاریخ ایجاد:1394/02/08,08:34| نویسنده:پویا مرآت|

بدن شما می داند برای محافظت از شما در مقابل اوقاتی که ممکن است غذای کافی به بدنتان نرسد که فقط نیاز به این سطح چربی نیاز دارد. اعتقاد بر این است که این سطح چربی برای حفظ سلامتی بسیار مهم است و بدن شما سعی خواهد کرد تا آن را بدست آورده و حفظ نماید. بنابراین بدن شما در برابر هر کوششی که برای کم کردن وزن و پایین آوردن این نقطه چربی بکنید مقاومت خواهد کرد و این یکی از دلایلی است که وقتی افراد وزن کم می کنند تمایل به دوباره جایگزین کردن و بدست آوردن آن دارند. اگر شما ناگهان شروع به کم خوردن کنید بدنتان فکر خواهد کرد که حتما قحطی شده بنابراین دستور به حفظ چربی بدن می دهد. میزان سوخت و ساز بدن شما کم خواهد شد و اشتهایتان افزایش می یابد.
شما ممکن است تقلا کنید تا سر رژیم خود بمانید و به آن ادامه دهید اما نقطه چربی شما اصرار در ذخیره کردن دارد. سوزاندن چربی و در نتیجه کم کردن وزن خیلی سخت می شود. اگر شما از اشتهای خود تبعیت کرده و بیشتر بخورید ممکن است نقطه چربی خود را بالاتر هم ببرید.
آنچه شما باید انجام دهید نوعی کلک زدن به نقطه چربی بدنتان می باشد. یعنی با کم کردن کالری روزانه خود به تدریج چربی را مجبور به پایین آمدن نمایید. نقطه چربی بتدریج کم شده و آمونیوآلکائیل با فکر و ایده سوزاندن ذخائر چربی راحتر عمل می کند. زیرا به اندازه کافی غذا به بدن رسیده و فکر قحطی زدگی سلول های بدن منتفی می شود. زمانیکه بدن شما به گرفتن کالری کمتر عادت کرد، استفاده بیشتر از انرژی به جای ذخیره سازی آن موثر تر خواهد شد.
نکته): کلید اصلی لاغر شدن و لاغر ماندن تنظیم نقطه چربی می باشد. یعنی بدن شما بیشتر چربی سوز شود تا ذخیره ساز چربی . چطور؟ با درست خوردن و بیشتر ورزش کردن.
 خطر و شدت ابتلا به بیماری دیابت غیر ارثی را کاهش می دهد
ورزش ملایم و آرام که فقط ۲۰۰ کالری در روز می سوزاند مانند یک پیاده روی ۳۰ دقیقه ای می تواند خطر ابتلا به دیابت غیر ارثی را بکاهد. ورزش تاثیرانسولین را با کمک در رفع قند از خون قبل از اینکه به عنوان چربی ذخیره شود افزایش می دهد. انسولین از تغییر و بازگشت چربی به گلوکز هم ممعانت می کند. تاثیر بیشتر انسولین با میزان پایین فشارخون ، میزان بالای کلسترول خوب(بی ضرر) و احتمال کم ابتلا به بیماری های قلبی نیز ارتباط دارد.
ایمنی و مصونیت بدن را افزایش می دهد
ورزش مرتب و ملایم تعداد سلولهای گلبول سفید را افزایش می دهد تا توانایی بدن در برابر عفونت ها بیشتر شود. ورزش همچنین تعداد سلول های کشنده (سلولهای بخصوصی که برای جنگ با بیمارهای جدی و خطرناک تجهیز می شوند) را افزایش می دهد و تولید پادزهر ها را در بدن می افزاید. راه دیگری که ورزش توسط آن ایمنی بدن را افزایش می دهد کاستن استرس و نگرانی است. زیرا استرس به خودی خود می تواند سیستم ایمنی بدن را تحت فشار و تاثیر منفی خود قرار دهد.
میزان کلسترول خون را می کاهد
ورزش همراه با یک رژیم کم چربی می تواند میزان کلسترول بد(مضر) را دوبرابر بیشتر از رژیم تنها کم کند. ورزش میزان کلسترول خوب خون را افزایش می دهد. ورزش یکی از معدود چیزهایی است شما را به هردو هدف می رساند. زندگی زناشویی را بهتر میکند.
ورزش تاثیر غیرقابل انکاری در تحکیم بخشیدن به زندگی زناشویی و حفظ سلامت روانی افراد دارد.
 بنیه شما را تقویت می کند
افرادی که یک برنامه مرتب ورزشی را دنبال می کنند معتقدند که انرژی خیلی زیادی دارند. در سطح عضلانی ، ورزش کارایی ماهیچه را با استفاده بیشتر از اکسیژن می افزاید. ورزش همچنین به بدن شما کمک می کند تا اکسیژن بیشتری به دیگر اندام های مهم بدن مانند شش ها، مغز، قلب و عضلات برساند. به طورخلاصه ورزش در انتقال اکسیژن در سرتاسر بدن و به درون سلولها تاثیر به سزایی دارد.
قلبی سالم برای شما می سازد
ورزش ماهیچه را ساخته و محکم می کند و وقتی که شما ورزش می کنید در واقع در حال ساختن و محکم کردن عضلات قلب خود هستید. یک قلب قویتر خون بیشتری را در هر بار(ضربه) پمپاژ می کند و بنابراین همین قلب با ضربات کمتر همان میزان خون را می تواند پمپاژ نماید. براساس تحقیقاتی که روی ۱۳۰۰۰ زن و مرد انجام شده احتمال بروز حمله قلبی یا ابتلا به سرطان در افرادی که در هفته ۳ تا ۴ بار روزانه ۳۰ دقیقه پیاده روی می کنند تا ۵۰ درصد کاهش می یابد. در افرادی که فشار خون بالا دارند ورزش مداوم و مستمر در پایین آوردن فشار خون به طور متوسط ده برابر موثرتر می باشد. ورزش همچنین میل به لخته شدن سلول های خون را ضعیف کرده و بنابراین از لخته شدن خون جلوگیری می کند. ورزش با این عمل از بروز سکته یا حملات قلبی جلوگیری می کند.
روند پیری را کند می نماید
تقریبا تمام تغییرات فیزیولوژیکی که به پیر شدن کمک می کند باضافه حجم عضلانی تحلیل یافته ، چربی ذخیره شده بالا، ضعف عضلانی بالا ، حجم استخوانی کاهش یافته، میزان متابولیسم که باعث افزایش میل به ذخیره سازی چربی می شود، سلامت قلبی تضعیف شده، مشکلات خواب، مشکلات جنسی، کاربرد و بهره برداری درست از اکسیژن که در ماهیچه تقلیل یافته، هوشیاری و تیزی روحی روانی ضعیف شده با ورزش بهبود می یابند. ورزش مانند یک تقویت کننده بسیاری از علائم پیری را مرتفع می نماید.
طول عمر را افزایش می دهد
افرادی که ورزش را به طور مرتب و منظم انجام می دهند عمر طولانی تری نسبت به افرادی که ورزش نمی کنند دارند. آمار مرگ با افزایش تعداد کالری که در ورزش می سوزد کاهش می یابد. تحقیقات نشان داده که کاستن میزان کالری ورودی به بدن نیز می تواند طول عمر شخص را افزایش دهید. بنابراین ترکیب یک رژیم غذایی کم کالری با ورزش برای سوزاندن کالری ها، نتیجه را مضاعف می کند. با بالا رفتن سن ، حجم عضلات تحلیل می رود بنابراین شما باید ورزش را با بالا رفتن سن خود افزایش دهید.
عضلات را می سازد
ورزش عضلات را می سازد و عضلات بزرگترین ورزش و سلامت - چربی سوز بدن می باشند. عضلات کالری ها را مصرف می کنند البته نه تنها در طی زمان ورزش کردن بلکه وقتی که در حال استراحت کردن هستید، عضلات به طور اتوماتیک کالری ها را می سوزانند. هر قدر حجم عضلانی بیشتری داشته باشید کالری بیشتری (چربی بیشتر) نیز می سوزانید حتی هنگامیکه خواب هستید. با ورزش ملایم شما می توانید حجم عضلانی خود را برای سوزاندن اتوماتیک صد کالری اضافه در روز که همان سوزاندن اتوماتیک چربی حدود ۰.۵ کیلو در یک ماه می باشد افزایش دهید. بنابراین هنگامی که لاغر شدید شما شانس لاغر ماندن خود را افزایش می دهید.
 بهترین ورزش برای ساختن عضلات آموزش مقاومت و ایستادگی است که ماهیچه ها در برابر وزن سنگینی انجام می دهند. مانند تعلیم وزنه برداری. ورزش به اندازه کافی عضله و ماهیچه می سازد و آنها را حفظ می کند و برای لاغر ماندن آنها را همیشه آماده نگه می دارد. ورزش سرعت متابولیسم را زیاد می کند. شما هنگام ورزش کردن نه تنها چربی می سوزانید بلکه میزان متابولیکی افزایش یافته شما بین ۶ الی ۱۲ ساعت پس از ورزش هم باقی می ماند.
ورزش همچنین استخوان سازی هم می کند
فضانوردان که در جاذبه صفر فضا کار می کنند حجم استخوانی خود را از دست می دهند. ورزش وزنه برداری در روی زمین استخوان هارا محکم تر می کنند. ورزش وزنه برداری روش خوبی برای جلوگیری از پوکی استخوان یا نرمی استخوان می باشد. یک دلیل اینکه ورزش به ساخت استخوان در بدن کمک می کند این است که هنگام ورزش کردن بدن شما تمایل کمتری به از دست دادن کلسیم از کلیه ها دارد تا هنگامیکه ساکن و بی تحرک هستید.
عضله (ماهیچه) بسازید و چربی بسوزانید
بهترین داد و ستد تغذیه ای در بدن شما این است که هر چه ماهیچه بیشتری بسازید، چربی بیشتری هم از دست می دهید. دلیل این است بافت های ماهیچه حتی هنگامیکه شما در حال استراحت هستید کالری بیشتری نسبت به بافت های چربی می سوزانند. هر کیلو ماهیچه اضافی که شما می سازید بطور اتوماتیک روزانه ۱۰۰- ۲۰۰ کالری می سوزاند. پس با تنها ساختن یک کیلو ماهیچه شما می توانید سالیانه ۵ کیلو چربی بسوزانید. پایه سلولی برای اصطلاح "پروار" این است که ورزش باعث افزایش آنزیمهای چربی سوز در عضلات می شود بنابراین "پروار شدن" واقعا به معنی افزایش توانایی بدن در سوزاند چربی می باشد.
حوصله و اخلاق شما را بهبود می بخشد
ورزش مواد شیمیایی ضد درد را در بدن آزاد می کند این مواد شیمیایی هورمونهای آرام بخش درد، روحیه بخش و مسکن و خواب آور درونی خود بدن هستند. ورزش کشش و تنش های روحی شما را آرام کرده و استرس و نگرانی را در شما مرتفع می سازد. آرام بخش ها و مسکن ها حتی جلوی اشتها و اشتیاق شما به غذا را می گیرند. مواد شیمیایی اعصاب که در طی ورزش کردن ترشح می شوند نه تنها شخص نگران و مضطرب را آرام می سازد بلکه آنها شما را از افسردگی نیز نجات می دهند. مطالعات و تحقیقات نشان داده اند که علائم بیماری افسردگی در زنانی که مرتب ورزش می کنند مانند پیاده روی تند، بالا و پایین پریدن و دویدن، بلند کردن وزنه یا رقص ۳ تا ۴ بار در هفته به مدت ۸ الی ۱۰ هفته ، کاهش می یابد. روانشناسان اغلب برای مبارزه با افسردگی ورزش را تجویز می کنند. این روش ارزان، فوائد و محاسن بسیاری بر روی فرد افسرده باقی می گذارد.
مغز را به فعالیت وامی دارد
چون ورزش جریان خون را به سمت مغز افزایش می دهد ، ورزش برای مغز و سر شما به اندازه بدن شما مفید می باشد. ورزش می تواند به تمرکز حواس شما و همچنین استراحت و آرامش مغز شما حتی در هنگام خواب کمک کند.
وضعیت مزاجی شما را بهبود می بخشد
ورزش وضعیت گوارشی را بهبود بخشیده و عبور غذا از روده ها را تسریع می کند. افرادی که دچار یبوست هستند اغلب پس از ورزش، شاهد بازگشت روده ها به حالت عادی خود هستند. بنابراین مرتب ورزش کنید تا وضع مزاجی و گوارشی و دفع مواد زائد بدن شما مرتب انجام شود.
خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد
ورزش نه تنها خطر و احتمال ابتلا به سرطان روده را می کاهد بلکه با تحقیقاتی که دانشمندان انجام داده اند متوجه شدند که کلا بروز همه انواع سرطان ها کاهش می یابد. ورزش و یک رژیم غذایی کم چرب همراهان خوبی در بدست آوردن سلامتی شما هستند. رژیم غذایی بدون ورزش مقدار کمی چربی از شما می سوزاند و احتمالا دوباره چربی را بدست خواهید آورد. ورزش بدون تغذیه خوب معادل لاغری کم و یا از دست ندادن چربی است. رژیم غذایی خوب باضافه ورزش برابر است با از دست دادن مقدار زیادی چربی. هنگامیکه ورزش می کنید شما چربی زیادی نمی سوزانید . شما در ورزش کردن بیشتر قند می سوزانید. جریان چربی سوزاندن در طی دوازده ساعت پس از ورزش کردن که میزان متابولیسم شما افزایش یافته شروع می شود. به همین دلیل است که در ورزش صبحگاهی میزان بیشتری می سوزد تا ورزش هنگام غروب یا قبل از خواب. خواب میزان متابولیسم شما را دچار رکود و سکون می کند.
بنابراین ، بهترین زمان برای ورزش هنگام صبح می باشد. اواخر بعداز ظهر قبل از شام نیز اوقات خوبی برای ورزش کردن است. هنگام شام کمتر خواهید خورد و کالری های بدست آمده در تمام غروب و بعد از ظهر را می سوزانید. این تسریع متابولیسم برای افراد ۴۰ سال یا بالاتر بسیار مهم می باشد. چون متابولیسم در میان سالی آرام می شود و ورزش به این رکود طبیعی متابولیسم سرعت دوباره می بخشد.

تاریخ ایجاد:1393/12/07,10:23| نویسنده:پویا مرآت|

تعریف استرس
شرایط یا موقعیتی که فرد احساس می کند با مطالبات و درخواست های شدیدی روبرو است که نمی تواند از پس آنها برآید.
این موقعیت اغلب نا خوشایند می باشند مانند: نگرانی وزن - سلامتی - ظاهر -آلودگی هوا - ترافیک - مشاجره - مشکلات مالی - شرمندگی و ... اما گاهی حتی اتفاقات خوشایند زندگی نیز مانند ازدواج ، تولد فرزند ، خرید خانه ، تغییر محل زندگی و ... میتوانند ایجاد استرس نمایند.
عوامل استرس زا
فردی: سن - نژاد - تحصیلات - شخصیت و ...
گروهی: طرد شدن - بحث - جدایی و ...
اقتصادی: مشکلات مالی
فرهنگی: مهاجرت و ...
سیاسی: عدم احساس امنیت و ...
طبیعی: بلایا - تغییرات فصلی و...
سبک زندگی: بی خوابی - تغذیه نا سالم
علائم و عوارض استرس
سردرد - اختلال خواب - خشم - تعریق - طپش قلب - سفت شدن عضلات - مشکلات گوارشی - احساس گرما - سرد شدن دستان - لرزش دست - خشکی دهان - زخم معده - ناخن جویدن - کندن پوست لب - اختلال در حافظه و تمرکز - بی دقتی - افزایش مصرف سیگار - تشدید بیماری های پوستی - خستگی - ضعف و بی حالی و...
کنترل استرس
مدیریت و کنترل استرس در سه سطح تعریف می شود:
الف) علائم و نشانه های استرس را بشناسیم.
ب) عوامل ایجا کننده استرس در خود را بیابیم.
ج) جهت از بین بردن علل بروز استرس از طریق مهارت حل مسئله اقدام نماییم.
د) در نهایت با استفاده از روش های زیر استرس خود را کاهش دهیم:
1- اولین قدم قاطع و شجاع بودن است.(من از پس آن برمی آیم - من مهارت لازم جهت موفق شدن را دارم)
2- ورزش: در درجه اول به ما کمک می کند تا برای مدتی از فشار روانی استرس دور باشیم ، از طرفی برخورداری از سلامت جسمانی توانایی ما را در برابر استرس بالا می برد.
3- آرام سازی: ابتدا در یک محیط آرام بر روی یک صندلی نرم نشسته ، چشمان خود را بسته و بازوان و پاهای خود را آویزان می کنیم.سپس با یک دم عمیق از طریق بینی هوا را وارد ریه ها کرده و مدت 5 ثانیه نگه داشته و بعد به آرامی از طریق دهان خارج می کنیم. این کار را به مدت یک دقیقه ادامه می دهیم.اکنون با مشت کردن دستها عضلات آن را به مدت 5 ثانیه منقبض کرده و سپس شل می کنیم.این کار را به ترتیب برای تمامی عضلات بدن (عضلات پا ، شکم ، گردن و صورت)انجام می دهیم.در نهایت تمام بدن شل شده و در حالت آرامش قرار می گیرد.
4- تخیل هدایت شده: مطابق روش بالا دم و بازدم را شروع می کنیم و با تجسم یک صحنه خوشایند و یا یک خاطره خوش از گذشته ، در حالیکه چشمان خود را بسته ایم احساس خوشحالی و سرحال بودن می کنیم.
5- تمرکز بر تنفس: در حالیکه با چشمان بسته و دست و پای آویزان بر روی یک صندلی نشسته ایم آهسته هوا را از طریق بینی وارد ریه های خود می کنیم و سپس با گفتن جمله آرام باش هوا را از ریه های خود خارج می کنیم.در حین این تمرین تمام افکار را از ذهنتان دور می کنیم و به چیزی فکر نمی کنیم.جهت مؤثر بودن این تمرین لازم است در حین تنفس به جای عقب و جلو رفتن قفسه سینه ، عضلات شکم به عقب و جلو برود.(تنفس شکمی)
6- مدیریت زمان: اولویت بندی وظایف - برنامه ریزی از پیش تعیین شده - استفاده مداوم از تقویم - جایگزین کردن کارهای مفید به جای کارهای بیهوده - اجتناب کردن از بر عهده گرفتن کارهای خارج از توان
7- کم کردن تعهدات: متناسب با شرایط و توان خود کارها را انتخاب کنیم.
8- تقویت سیستم حمایتی: دوستان ، عزیزان ، همکاران می توانند نقش تقلیل دهنده استرس را ایفا کنند.با تقسیم وظایف می توان از فشار استرس در امان بود.
9- حذف باورهای غلط: از جمله باورهای غلط (من باید همه را راضی کنم - همه باید مرا دوست داشته باشند - من باید همیشه کامل باشم و ....
10- داشتن تغذیه و خواب مناسب
11- استراحت دادن به خود در گرفتاری ها و پاداش دادن به خود در موفقیت ها
12- تعیین مرز و دور بودن از افرادی که افکار منفی زیادی دارند
13- پذیرش خود به عنوان انسانی که می تواند نقاط ضعفی نیز داشته باشد و در عین حال دیدن نقاط قوت خود
14- تقویت بنیادهای معنوی خود جهت رسیدن به آرامش معنوی و مذهبی
15- در نهایت بهره گیری از رهنمودهای یک روان پزشک جهت سهولت در دستیابی به موارد ذکر شده
تاریخ ایجاد:1393/05/26,09:37| نویسنده:پویا مرآت|